PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=879}

Nie czas na łzy

Boys Don't Cry
7,5 30 449
ocen
7,5 10 1 30449
7,2 6
ocen krytyków
Nie czas na łzy
powrót do forum filmu Nie czas na łzy

Dla mnie to nieudany film o zaburzeniu tożsamości płciowej. Przez cały film bohaterka myśli, że jest mężczyzną, a w całości jest kobietą. Film przedstawia przypadek tego typu zaburzenia, której definiowane jako obojnactwo rzekome męskie. Tak to widzę, ponieważ do końca główny bohater jest fizycznie kobieta. Co czuje, to już sprawa dla lekarzy. Nie wnikam to. Operacja, nowa legitymacja i po sprawie. Pozostaje tylko przeprowadzka, bo ludzie łatwo się szokują, ale to nie ich wina.

Tak naprawdę normalny człowiek ma prawo zgubić się w tych wszystkich odmianach, gdy widzi ich przejawy, po transwestytyzm włącznie. Na przykład "Emilia Wiśniewska". Normalnie facet, bez operacji, ale nosi spódniczkę i ma brodę. Twierdzi, że przeżywa transpłciowość w sposób niedostępny dla większości śmiertelników. Klękajcie narody. Co za geniusz!

vermes

pisz ze spojler idioto

19Patryk92

Przepraszam, już się poprawiam: SPOILER.

vermes

...brawo, na pewno komuś to pomoże

vermes

to nie hermafrodyta - taka osoba rodzi się z narządami męskimi i kobiecymi
Brandon to mężczyzna w kobiecym ciele czyli transeksualny mężczyzna

sabath_a

a Brandon "uzupełniał" braki skarpetą i sztucznym penisem, czyli narządów męskich de facto nie miał

sabath_a

Rety, chyba nie zaczniesz mi tu pisać o "płci kulturowej"?

vermes

to nie ma nic wspólnego z gender

sabath_a

No fakt. Miała tylko kaczuchę. Jednak do stwierdzenie, że to już mężczyzna, bo tak czuje, to jeszcze daleka droga. Mnie się wydaje, że silne subiektywne przekonanie jest może i wystarczające dla medyków zmieniających pleć, ale niewystarczające. Czy taka osoba może wymagać ode mnie, aby do kobiety z ciałem kobiety mówił "proszę pana"?

vermes

nigdzie nie pisałam, że jest mężczyzną bo tak czuje.. ani o płci kulturowej (to inny temat) :P
a poważnie - odsyłam do publikacji naukowych lub choćby "Płci mózgu" Moir/Jessel
problem niezgodności płci fizycznej i "psychicznej" ma genezę w zaburzeniach wydzielania testosteronu przez matkę podczas ciązy oraz "pierwszym rzutem" tego hormonu wydzielanego przez płód
to nie czyjeś widzimisię ale kwestia zaburzeń genetyczno-hormonalnych
pozd

sabath_a

Ależ nie kwestionuję, że takie osoby są, bo sam kogoś takiego kiedyś znałem. Najpierw kobieta, potem mężczyzna. Ciężkie przypadki dla samego zainteresowane, ale też trudne dla całego otoczenia. Znamy kogoś jako kobietę, a potem staje się mężczyzną. Jak się zachować? Udawać, że nic się nie stało? Nie można, bo się stało. Omijać? Powiedzą, że to dyskryminacja i izolowanie. Chodzi mi o to, że mamy tak zakodowane: znamy kogoś jako kobietę, to raz na zawsze nam się koduje ten wizerunek jako najbardziej pierwotny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones